ویژگی های درب استیل+ تعریف

برای درب ورودی ساختمان‌ها، انواع مختلفی از طراحی‌ها وجود دارد. درب‌های چوبی، درب‌های آلومینیومی، درب‌های PVC و غیره بسته به نوع کاربرد، برای ورودی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. در میان انواع درب‌های ورودی منازل و ساختمان‌ها، درب‌های استیل از دوام و استحکام بیشتری برخوردار هستند. مزیت‌های درب‌های ورودی استیل در ادامه این مقاله بیان شده و همچنین برخی از فاکتورهای مهم در انتخاب درب استیل بررسی شده است.

ویژگی‌های درب‌های استیل

بازدهی انرژی

بدیهی است که یکی از عملکردهای اصلی درب ورودی ساختمان، بازدهی بالای انرژی است. درب‌های استیل به دلیل نوع مواد مورد استفاده که اغلب از شیشه و یا چوب روی فریم استیل است، بازدهی انرژی بیشتری در مقایسه با درب‌های آلومینیومی و آهنی دارند. درصد عایق حرارتی درب‌های استیل نسبت به درب‌های چوبی 5 برابر بیشتر است. این تفاوت قابل‌توجه باعث می‌شود که راندمان انرژی در یک ساختمان که درب ورودی آن از جنس استیل است، به مراتب بیشتر باشد.

مقاومت بالا

درب‌های استیل از مقاومت فوق‌العاده بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل در بسیاری از کاربردهای خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. درب‌های استیل مقاومت بالایی در برابر فشارهای مکانیکی و رطوبت محیطی دارند و ظاهر خود را سال‌های زیاد حفظ می‌کنند، همین موضوع باعث می‌شود که از استیل برای ساخت سینک‌های ظرف‌شویی نیز استفاده شود.

بهداشتی بودن

درب استیل از نظر بهداشتی نیز مناسب است. این بدان معنی است که استیل یک ماده غیر متخلخل است و گرد و غبار و ذرات محیطی از جمله باکتری‌ها، به آن نمی‌چسبد، به همین دلیل برای ساخت دستگیره‌های درها از این ماده استفاده می‌شود. همچنین تمیز کردن آن نیز بسیار آسان است.

تنوع در استفاده

انواع مختلفی از درب‌های استیل وجود دارد، درب‌های ورودی عمومی، درب‌های خروج اضطراری، درب‌های بانک‌ها و غیره. این درب‌ها به صورت استاندارد با پیچ و مهره و فریم استیل همراه با متریال چوب و یا شیشه استفاده می‌شود. برای درب‌های استیل می‌توان سایر تجهیزات نظیر صندوق نامه، دوربین مدار بسته، دسته اهرم، چشمی و غیره را تعبیه نمود.

قابلیت رنگ‌آمیزی

درب‌های استیل معمولاً با روکش اولیه استیل آماده می‌شوند. اما انواع مختلفی از آن‌ها نیز با قابلیت رنگ‌آمیزی وجود دارند که امکان همسان‌سازی با رنگ ساختمان را فراهم می‌کند. همچنین می‌توان از روکش‌های چوبی و یا PVC و سایر تزئینات ظاهری برای این‌گونه درب‌ها استفاده کرد.

تعبیه انواع قفل

برای این نوع درب‌ها، انواع مختلف قفل قابل‌استفاده است. انواع قفل شامل قفل‌های چندتایی، قفل مغناطیسی، قفل فشاری و انواع دیگر همگی بر روی درب‌های استیل قابل‌نصب هستند. تجهیزات جانبی نظیر جک بسته شدن خودکار درب‌ها و ریموت‌های زمان‌دار نیز برای آن‌ها قابل تعبیه است.

امنیت بالا

درب‌های استیل در مقایسه با سایر درب‌های چوبی، PVC یا حتی آلومینیومی از امنیت بالاتری برخوردار هستند. معمولاً سارقین ترجیح می‌دهند به منازل و ساختمان‌هایی وارد شوند که درب ورودی آسان‌تری داشته باشند. درب‌های چوبی و PVC بهترین گزینه برای ورود غیرقانونی هستند. همچنین ساختار کلی درب‌های ورودی ساختمان باید به گونه‌ای باشد که به بیرون باز شوند. عموماً درب‌هایی که به داخل باز می‌شوند، به این دلیل که با لگد و یا فشار سنگین احتمال باز شدنشان بیشتر است، از امنیت پایین‌تری برخوردار هستند.

طراحی درب‌های استیل

درب‌های استیل از تنوع بالایی در طراحی برخوردارند. بسته به خواست مشتری و بر اساس سلیقه افراد، می‌توان طراحی‌های مختلفی را برای این‌گونه درب‌ها در نظر گرفت. همچنین هزینه طراحی و ساخت درب‌ها نیز بر اساس پیچیدگی ساخت و متریال و مقدار استیل مورد استفاده، تغییر خواهد کرد.

نوع خاصی از درب‌های استیل، درب‌های استیل طلایی هستند که همان‌طور که از نامشان مشخص است، از ورق استیل طلایی به عنوان روکش آن استفاده می‌شود. اما شاسی‌ها و فریم درب عموماً از جنس پروفیل آهن ساخته می‌شود. این مدل درب‌های استیل، معمولاً در مقایسه با نوع کرومی آن هزینه بیشتری برای ساخت دارد.

درب‌های استیل ضد سرقت

درب‌های استیل ضد سرقت عموماً در واحدهای ساختمانی بزرگ و یا مراکز حساس نظیر بانک‌ها استفاده می‌شود. این نوع درب‌ها از مقاومت بیشتری برخوردار بوده و در شاسی و فریم آن‌ها از آهن استفاده می‌شود. همچنین نوع قفل‌های مورد استفاده در این نوع درب‌ها، قفل‌های ضد سرقت خاصی است و حتی ممکن است از قفل‌های رمزدار نیز استفاده شود.

قیمت درب‌های استیل

قیمت تمام شده درب‌های استیل بسته به طراحی، مقدار استیل و متریال به کار رفته و کاربردی که برای آن در نظر گرفته شده است، متفاوت خواهد بود. درب‌های ضد سرقت به دلیل استفاده از تجهیزات محافظتی و نیز قفل و یا یراق و ادوات محکم‌تر، قیمت بیشتری دارند. همچنین اگر از متریال شیشه به میزان بیشتری در درب‌های استیل استفاده شود، هزینه آن کمتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.